مطالعه این مقاله به کارآفرینان توصیه می شود: بینش استراتژیک در برخورد با مشکلات و موانع کارآفرینی کارآفرینی کوانتومی سریال کارآفرینی | علی خادم الرضا

بینش استراتژیک در برخورد با مشکلات و موانع کارآفرینی

بینش استراتژیک در برخورد با مشکلات و موانع کارآفرینی

کارآفرینی کوانتومی (سریال کارآفرینی – قسمت دوم)

انشاء نوشته نشده غلط ندارد! کسی که کاری انجام نمی دهد به مشکلات کمتری بر می خورد، در مقابل اشخاصی که فعالیت های بیشتری دارند،  به موجب قانون احتمال ، درگیر مسائل ییشتری نیز می شوند.

کارآفرینان هر جامعه، از جمله فعال ترین اشخاص آن جامعه هستند . آنها خود را در معرض مشکلات قرار می دهند، اصلاً ماموریت کاری شان رفع مشکلات و نیازها است، به همین دلیل خود نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

از طرفی به علت اینکه کارآفرینان اشخاصی پیشرو هستند، غالباً مشکلات آنها مشکلات جدیدی است که نیاز به یک راه حل نوآورانه دارد. برای همین آنها برای رفع این مشکلات، عملاً در یک فرآیند تجربه گری و آموزش دائمی نیز قرار می گیرند.

بنابراین یکی از اصلی ترین گلوگاه های موفقیت در کارآفرینی ، دانستن این موضوع است که چگونه با مشکلاتی که در مسیر فعالیت برایمان رخ می دهد، مواجه شویم، به طوری که نه تنها آن مشکل را حل کنیم، بلکه آن را تبدیل به فرصت کرده و از آنها بهره مند شویم، از آنها چیز یاد بگیریم و رشد کنیم.

این هدف نیازمند یک چهارچوب یا بینش استراتژیک است که شخص کارآفرین باید به آن مجهز باشد.

در این ویدئو بینش استراتژیک در برخورد با مشکلات و موانع کارآفرینی به صورت مبسوط توضیح داده شده است.

در ابتدا اهمیت وجود مشکلات و استقامت در برابر آنها از زبان بزرگان تاریخ بررسی شده است. سپس فرآیند استراتژیک برخورد با موانع تشریح شده است.

در ادامه به علت پیچیدگی محیط های امروزی ، توضیحاتی در مورد انواع محیط ها ، انواع سیستم ها، آرکتایپ ها و سیستم آرکتایپ آورده است.

در ادامه هم یکی از سیستم آرکتایپ های معروف به نام جا به جایی مسئولیت یا الگوی هلن کلر توضیح داده شده و ارتباط با آن بینش استراتژیک در برخورد با مشکلات کارآفرینی روشن شده است.

امیدوارم از مشاهده این ویدئو لذت ببرید.

لطفا وارد سایت شوید

جهت مشاهده ادامه محتوا باید عضویت کوانتمی داشته باشید

 

 

خوب است که این مطالب را نیز مطالعه کنید :

اگر از این مطلب رضایت دارید آن را به اشتراک بگذارید

نظرات

نظری برای نوشته نیست

پاسخ دهید