چگونه با تقسیم بندی کارها در زمان های کوچک بهره وری خود را افزایش دهیم | مدیریت زمان | هنری فورد | علی خادم الرضا مدرس و مشاور کارآفرینی

تقسیم بندی کارها در زمان های کوچک

تقسیم بندی کارها در زمان های کوچک

هنری فورد از بزرگترین کارآفرینان تاریخ و یکی از یکصد مرد اثر گذار قرن بیستم  گفته است “هر کار بزرگی را می­ توان انجام داد به شرط آنکه آنرا به قطعات کوچک تقسیم کنیم”.

چگونه با تقسیم بندی کارها در زمان های کوچک بهره وری خود را افزایش دهیم | مدیریت زمان | هنری فورد | علی خادم الرضا مدرس و مشاور کارآفرینی

هنری فورد

یکی از اشتباهات بزرگ در انجام کارها که بهره وری را به شدت کاهش می­ دهد اختصاص زمان زیاد و ممتد برای آنها می­ باشد. در این صورت ذهن و بدن شما خسته شده و کارایی تان به شدت پایین می­ افتد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، بدن انسان دارای سیکل های انرژی است که دائماً در حال نوسان می­ باشند. بدین ترتیب در زمان های مشخص انرژی ما در حداکثر میزان خود قرار دارد و سپس میزان آن افت می­ کند. با استراحت صحیح و مناسب مجدداً انرژی­مان شارژ شده و برای انجام کارهای بعدی آماده می­ شویم.

کوتاه مدت­ ترین دوره­ ها و نوسانات انرژی به طور متوسط یک ساعت و نیم به طول می­ انجامد. یعنی اگر شروع انجام کار را ساعت صفر در نظر بگیریم، تا چهل و پنج دقیقه اول سطح انرژی فکری و فیزیکی ما در بالاترین حد خود قرار دارد. رفته رفته این سطح انرژی افت می­ کند تا اینکه بعد از گذشت یک ساعت و نیم از آغاز کار سطح انرژیمان در پایین­ ترین میزان ممکن قرار دارد و کارایی مان از آن به بعد عملاً از بین می­ رود.

می ­توانید برای انجام کارها، آنها را در بسته ­های زمانی مشخص چهل و پنج دقیقه­ ای و یک ساعت و نیمه بگنجانیم و بعد از هر چهل و پنج دقیقه یک استراحت کوتاه پنج دقیقه ­ای و بعد از هر یک ساعت و نیم- چهل و پنج دقیقه دوم- یک استراحت حداقل پانزده دقیقه­ ای به خودمان بدهیم.

حالت ایده آل به کاری گیری فن پومودورو است. در این حالت شما کارهای را به بسته های ۳۰ دقیقه ای تقسیم می کنید و در هر بسته زمانی، ۲۵ دقیقه کار می کنید و ۵ دقیقه کاملاً از کار جدا شده و استراحت می کنید.

بدین ترتیب با تقسیم بندی کارها در زمان های کوچک بهره وری کاری ما به شدت افزایش می باید. همینطور می توانیم برای ساعات طولانی تری مشغول انجام کار مفید باشیم.


دوست عزیز، نظر شما در مورد محتوای این مقاله چیست؟

آیا شما نیز کارهای خود را به قطعات کوچک تقسیم می کنید؟

می توانید تجربه خود را در نظرات معرفی بنویسید.

خوشحال می شویم نقطه نظرات خود را با ما و دوستان دیگر در میان بگذارید ?


برگرفته از کتاب بهره وری ۱۰۰۰%

انتشار مطلب ” تقسیم بندی کارها در زمان های کوچک ” با ذکر منبع و دادن لینک بلامانع است.

علی خادم الرضا

خوب است که این مطالب را نیز مطالعه کنید :

اگر از این مطلب رضایت دارید آن را به اشتراک بگذارید

نظرات

نظری برای نوشته نیست

2 comments

  1. با سلام راهنمایی های مفیدی هستند. متشکرم.

    پاسخ
    1. مرسی از محبت شما دوست عزیز :)

      پاسخ

پاسخ دهید