رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند؟ چگووه با استفاده از دایره طلایی بیشترین اثرگذاری را داشته باشیم سایمون سینک simon sinek | علی خادم الرضا مدرس کارآفرینی

رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند؟

رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند؟

سایمون سینک Simon Sinek نویسنده و سخنران انگلیسی است که در زمینه های بازاریابی و انگیزش شخصی فعالیت می کند. او در کتاب جالب خود به نام  Start With Why (با چرایی شروع کنید) ، ایده ساده ، کاربردی و بسیار زیبای دایره طلایی را مطرح کرده است و به وسیله آن توضیح می دهد که رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند.

او با استفاده از چهارچوب مفهومی ساده دایره طلایی به بررسی این مضوع می پردازد که چگونه برخی از اشخاص به رهبران بزرگ تبدیل می شوند، دستاوردهای بزرگی دارند و کمک می کنند دیگران نیز دستاوردهای بزرگی داشته باشند.

همچنین یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت شرکت ها در تولید محصولاتی که بازار را قبضه می کنند را انطباق الگوی فکری و کاری آن شرکت ها با همین اصل کاربردی دایره طلایی می داند.

 

رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند؟ چگووه با استفاده از دایره طلایی بیشترین اثرگذاری را داشته باشیم سایمون سینک simon sinek | علی خادم الرضا مدرس کارآفرینی

 

در دایره طلایی سه بخش چرایی (Why) ، چگونگی (How) و چه چیزی (What) قرار دارد. ایده اصلی این است که الگوی فکری موفق ترین رهبران و شرکت های جهان تفکر از مسیر درون به بیرون دایره است. به این صورت که آنها ابتدا دلایل و چرایی یک موضوع را بررسی می کنند (چشم انداز) ،  سپس راه رسیدن به آن را در نظر می گیرند (استراتژی) و در نهایت این مسیر به تولید یا نمود چیزی که می خواهند می رسند (محصول یا برنامه اجرایی).

اما در مقال اشخاص و شرکت های عادی محصولی تولید می کنند صرفاً برای اینکه چیزی تولید کرده باشند ( آنها فقط در حوزه What باقی می مانند).

در اینجا ویدئو سخنرانی سایمون سینک (از ویدئوهای تد) که بیش از ۳۲ میلیون بار مشاهده شده است را برای شما آورده ام. مشاهده این ویئدو بسیار آموزنده را که در اینجا با زیرنویس فارسی ارائه شده است به شما دوست عزیز که خواهان موفقیت و اثرگذاری بیشتر هستی توصیه می کنم.

 

 


دوست عزیز، این فیلم را دیدید؟ نظر شما در مورد محتوای این مقاله چیست؟

خوشحال می شویم نقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید ?


علی خادم الرضا

انتشار مطلب ” رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند؟ ” با ذکر منبع و دادن لینک بلامانع است.

خوب است که این مطالب را نیز مطالعه کنید :

اگر از این مطلب رضایت دارید آن را به اشتراک بگذارید

نظرات

نظری برای نوشته نیست

پاسخ دهید