مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار چیست؟ | معیار رتبه خالص پیشرفت ان.پی.اسNet Promoter Score NPS برای موفقیت در کسب و کار | علی خادم الرضا مدرس کارآفرینی

مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار چیست؟

مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار چیست؟

فرد ریچلد (Fred Reichheld) در کتاب خود به نام پرسش نهایی، به بررسی یکی از مهمترین پیشرفت ها در زمینه خدمات مشتریان و موفقیت در کسب و کار در چند دهه اخیر پرداخته است.

ریچلد به این نتیجه رسیده است که برای پیش بینی موفقیت آینده یک کسب و کار تنها یک معیار از سایر معیار ها مهم تر است و نام آن را پرسش نهایی گذاشته است. این پرسش از این قرار است که “آیا ما را به دیگران توصیه خواهند کرد؟” این همان بازاریابی شفاهی یا بازاریابی افقی است.

این نکته بسیار ساده اما قدرتمند باید مبنای همه فعالیتهای بازاریابی، فروش و ارتباط با مشتریان باشد. به طور مرتب و پس از هر برخورد با مشتریان این سوال را از آنان بپرسید که ” بر اساس تجربه ای که از خرید محصولات ما داشته اید و امتیازی که از یک تا ده به ما می دهید، آیا ما را به دیگران پیشنهاد می کنید؟”

سپس اگر امتیاز کمتر از ده دریافت کردید، بلافاصله بپرسید ” باید چه کاری انجام دهیم تا بتوانیم از شما امتیاز ده بگیریم؟”. جای خوشحالی است که بسیاری از مشتریان پاسخ سوال را به شما خواهند گفت. سپس شما نتیجه کار را به آنها اطلاع دهید و بگویید به پیشنهادشان عمل کرده اید. آنها مشعوف خواهند شد، طرفدار شما می شوند و درباره شما با دیگران صحبت خواهند کرد.

لطفا وارد سایت شوید

جهت مشاهده ادامه محتوا باید عضویت کوانتمی داشته باشید

 

خوب است که این مطالب را نیز مطالعه کنید :

اگر از این مطلب رضایت دارید آن را به اشتراک بگذارید

نظرات

نظری برای نوشته نیست

پاسخ دهید