مقاله کاربردی

کار را تمام کن ! اثر زیگارنیک و تئوری گشتالت پرلز

کار را تمام کن ! اثر زیگارنیک و تئوری گشتالت پرلز

مقاله کاربردی " کار را تمام کن " برای افزایش بهره وری | فردریش پرلز اثر زیگارنیک یا زایگارنیک | تمرین برای اتمام کار | علی خادم الرضا مدرس و مشاور کارآفرینی

فردریش پرلز

فردریش پِرلز روانشناس نامی آلمانی عقیده دارد هر موجود زنده به تمامیت و کمال گرایش دارد ( تئوری گشتالت یا نیاز به تکامل ) و هرچه انسان را از این به تمامیت گرائیدن بازدارد، زیان آور است. این حالت، وضعیت انسان را به حالت ناتمام می­ کشاند که موجب تولید بیماری­ های روانی مانند خشم و افسردگی و … نیز می­ شود.

از نظر این روانشناس، سائق و انگیزه اصلی انسان ها در زندگی برای کار و تلاش و پیشرفت، کامل کردن حالت ها و کارهای نا­تمام گذشته است.

از طرف دیگر خانم زیگارنیک ( Bluma Zeigarnik )، دانشمند و روانشناس روسی، آزمایش جالبی انجام داد که نتیجه آن اثر زیگارنیک نام گرفت. این روانشناس افراد مختلف در رده­ های سنی مختلف را به دو گروه تقسیم کرد. برای گروه اول یک فیلم سینمایی جالب و جذاب نمایش داد و اجازه داد این افراد تا به آخر این فیلم را نگاه کنند.

در آزمایشی دیگر برای گروه دوم همان فیلم پخش شد ولی به مخاطبان اجازه داده نشد آخر فیلم را ببینند. درست در جایی که همه انتظار داشتند تا ببینند نتیجه چه می­ شود، پخش فیلم متوقف شد.

بعد از چند روز این دو گروه از افراد دعوت شدند و در مورد فیلم از آنها سوالاتی شد. نکته بسیار جالب اینست که گروه دوم که فیلم را تا به آخر مشاهده نکردند جزئیات بسیار بیشتری را به خاطر داشتند. نتیجه ­ای که از این آزمایش گرفته شده است و  اثر زیگارنیک نام دارد اینست که کارهای نیمه تمام دائماً ذهن انسان را به سوی خود جذب کرده و تمرکز او را از بین می برند. مغز انسان تکالیف ناقص ، ناکامل و گنگ را در مقایسه با تکالیف کامل و شفاف ، به مدت طولانی تری به خاطر می سپارد، چرا که سعی می کند با فکر کردن به آنها رفع ابهام کند و به یک رضایت درونی برسد.

مقاله کاربردی " کار را تمام کن " برای افزایش بهره وری | فردریش پرلز اثر زیگارنیک یا زایگارنیک | تمرین برای اتمام کار | علی خادم الرضا مدرس و مشاور کارآفرینی

بنابراین اصلی ­ترین دلیل عدم تمرکز که خود اصلی­ ترین دلیل کارایی و بهره وری پایین افراد می­ باشد داشتن کارهای نیمه تمام و نیمه رها شده است. این کارها ذهن را مجبور می ­کنند که زمان زیادی را مشغول اندیشیدن درباره آنها کرده و نتواند به راحتی خود را از آن موضوعات جدا کند. به همین دلیل است که بارها در همین کتاب (خادم الرضا، علی ، بهره ورری ۱۰۰۰%) تکرار شده است که کارهای کمتر و مهمتر را انتخاب کنید تا بتوانید آنها را کاملاً به اتمام رسانیده و بیشترین نتیجه را بگیرید.

به گفته پیتر دراکرمدیران موفق کسانی هستند که کارها را بر حسب اولویت انجام می­ دهند و تا آن کاری تمام نشده است آن را رها نمی­ کنند”.

اتمام کارها چند مزیت اساسی دارد:

  • نتیجه به همراه دارد: کاری تا به اتمام نرسید نتیجه­ ای حاصل نمی­ شود. اکثر افراد کارهای زیادی را همزمان جلو می­ برند که در اغلب موارد آنها را نیمه کاره رها می­ کنند و جز هدر دادن زمان نتیجه ­ای حاصل نمی­ کنند.
  • افزایش اعتماد به نفس: وقتی کاری انجام می­ شود و نتیجه­ ای حاصل می­ شود، اعتماد به نفس شما افزایش می­ یابد، چرا که تجربه ­ای موفقی را پشت سر گذاشته ­اید. حتی در صورت شکست نیز از آن درسی گرفته ­اید.
  • قابلیت ارزیابی پیشرفت خود: وقتی کار را تمام می­ کنید، قادر هستید خود را به صورت صحیح ارزیابی کنید، اما در غیر این صورت هزاران اما و اگر برای خود باقی می­ گذارید.

تمرین کار را تمام کن !

به گفته جان سی مکسول معلم مدیریت و رهبری “وقتی کارتان تمام شد دست از تلاش بردارید، نه وقتی که خسته شدید”.

بزرگترین کارهای ناتمام زندگی خود را فهرست کرده و اولویت بندی کنید. هر هفته زمانی را برای اتمام آنها اختصاص دهید. صحبت با یک دوست قدیمی، رسیدگی به حساب مالی قدیمی، انجام وعده به یک قول و …

همچنین هر روز در پایان ساعت کاری، تمامی کارهای ناتمام خود را بنویسید و سپس محل کار خود را ترک کنید. اینگونه فکر شما آرام شده و مطمئن هستید که چیزی از قلم نیفتاده است.


دوست عزیز، نظر شما در مورد محتوای این مقاله چیست؟

آیا شما نیز کارهای نا تمام فراوانی دارید؟

می توانید تجربه حود را در نظرات معرفی بنویسید.

خوشحال می شویم نقطه نظرات خود را با ما و دوستان دیگر در میان بگذارید ?


برگرفته از کتاب بهره وری ۱۰۰۰%

انتشار مطلب ” کار را تمام کن ! اثر زیگارنیک و تئوری گشتالت پرلز” با ذکر منبع و دادن لینک بلامانع است.

علی خادم الرضا

خوب است که این مطالب را نیز مطالعه کنید :

اگر از این مطلب رضایت دارید آن را به اشتراک بگذارید

نظرات

نظری برای نوشته نیست

پاسخ دهید