کارآفرین محتاط - کارآفرینی با ریسک و هزینه کم کارآفرینی بدون ریسک کارآفرینی پول کم علی خادم الرضا مدرس کارآفرینی

کارآفرین محتاط | کارآفرینی با ریسک و سرمایه کم

کارآفرین محتاط

کارآفرینی با ریسک و سرمایه کم

یکی از اصلی ترین عادتهای کارآفرینان موفق ، مطالعه، آموزش و رشد همیشگی است. ما به عنوان کارآفرینان خود ساخته به اهمیت خودآموزی برای کسب مهارتهای مورد نیاز موفقیت در کارآفرینی و رشد کسب و کار آگاهی داریم.

در این میان مطالعه بیوگرافی ها و سرگذشت کارآفرینان موفق نیز یکی از مواردی است که بینش کارآفرینان جوان را شکل می دهد. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که اغلب این داستانهای موفقیت از کارآفینان، در فضای اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی متفاوت با شرایط کشور ما رخ داده است. بنابراین اینکه انتظار داشته باشیم با مطالعه آنها و طی کردن راه آنها دقیقاً همان نتایج را بدست می آوریم ، خیلی محتمل به نظر نمی رسد.

از طرف دیگر بسیاری از این داستانهای موفقیت با اغراق و بزرگ نمایی همراه است. به این ترتیب در کنار تمام فواید مطالعه آنها، ممکن است نتیجه ای که در ذهن ما نقش می بندد کاملاً مطابق واقعیت و تضمین کننده موفقیت ما نباشد.

به عنوان مثال ممکن است با شنیدن کلمه کارآفرین و کارآفرینی ، به یاد صفات و ویژگیهایی مانند موفقیت، عاقبت خوش، تلاش و کوشش فراوان، تنهایی اولیه، خلاقیت، شجاعت، تحمل سختی ها، پذیرش ریسکها غیر عادی و زیاد و …  بیافتیم. بسیار از این موارد صحیح بوده و در میان کارآفینان مشترک هستند. ایده کلی که در ذهن بسیاری وجود دارد این است که تمام کارآفرینان موفق ، ریسک های بزرگ تقبل می کنند ، درنتیجه کسی که نمی تواند ریسک های بزرگی بپذیرد موفق نمی شود. این نتیجه گیری می تواند باعث نا امیدی کارآفرینان بشود.

واقعیت این است که در مقابل هر کارآفرینی که با انجام ریسک های بزرگ موفق شده است، ده ها کارآفرین وجود دارند که بخاطر ریسک کردن زیاد شکست های سختی خورده اند. برخی حتی دیگر نتوانسته اند دوباره شروع به کار کنند. تنها تفاوت این است که ما داستان شکست خورده ها را نمی شنویم.

کارآفرین محتاط - کارآفرینی با ریسک و هزینه کم کارآفرینی بدون ریسک کارآفرینی پول کم علی خادم الرضا مدرس کارآفرینی

نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم این است که “کارآفرینی الزاماً به معنی ریسک کردن زیاد و سرمایه اولیه فراوان نیست.” در بسیار موارد می توان با ریسک و هزینه زیاد شروع به کار کرد، اما این نیز الزاماً منجر به موفقیت نمی شود، حتی شاید موجب شکست سخت تر بشود.

ممکن است که شروع قدرتمند کار جدید برای کسانی که تجربه و دانش راه اندازی و ارتقاء کسب و کارهای موفق داشته اند، راهکار خوبی باشد، اما قطعاً برای اشخاصی که برای اولین بار کارآفرینی می کنند توصیه نمی شود.

راه حل چیست ؟

کارآفرین محتاط بودن ؛ کارآفرینی با ریسک و سرمایه کم

لطفا وارد سایت شوید

جهت مشاهده ادامه محتوا باید عضویت کوانتمی داشته باشید

 

خوب است که این مطالب را نیز مطالعه کنید :

اگر از این مطلب رضایت دارید آن را به اشتراک بگذارید

نظرات

نظری برای نوشته نیست

8 comments

 1. با توجه به اینکه مسئله را در بستر جامعه و فرهنگ ایران بررسی کردید بسیار آموزنده بود.

  پاسخ
  1. با تشکر از شما دوست عزیز.
   موفق باشید.

   پاسخ
 2. بسیار کاربردی، واقع‌گرایانه و مفید. ای کاش بنده هم راهنمایی مثل شما فرهیخته محترم داشتم!

  پاسخ
  1. با سپاس از محبت شما بهنام عزیز:)
   امیدوارم مجموعه مقالاتی که در سایت قرار داره بتونه براتون مفید باشه.

   پاسخ
 3. سلام
  بسیار مفید بود.
  با سپاس

  پاسخ
  1. ممنون دوست عزیز.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. با سلام مقاله شما نکات مهمی را به من یاد داد. ممنونم.

  پاسخ
  1. با سلام خدمت شما دوست گرامی، موفق باشید.

   پاسخ

پاسخ دهید